FIDDER

Filistin Dayanışma Derneği “FİDDER”, Türkiye dernek ve vakıfların idaresiyle ilgili kanun kapsamında kurulmuş, kar amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur. Dernek Filistin meselesini tanıtmak, Türk halkı ile Filistin halkı arasında kültürel ve sosyal köprüler kurmak için çalışmakta ve Türkiye topraklarındaki Filistinlilerin korunmasıyla ilgilenmektedir.
Dernek, Filistin kimliğini bozmadan en üst düzeyde entegrasyon için Filistin meselesi ve ev sahibi toplumun sosyal, farkındalık ve kültürel yönlerine odaklanmaktadır.

Kurumsal değerler:

 • Ortaklık:

  Ortaklık, Türkiye’deki Filistinlilerin yararına olan işleri gerçekleştirmek için Filistin, Arap ve yerel toplumun bileşenleriyle koordinasyon içinde olmak, kenetlenmek ve ortaklıklar kurmak anlamına gelmektedir.

 • Entegrasyon :

  Entegrasyon, uzmanlık değerini koruyacak, başarı ve tesir yeteneğine vesile olacak şekilde, başkalarıyla yaptığımız çeşitli işleri, çelişkili veya uyumsuz değil, aramızdaki entegre olmuş işler olarak anlamak ve tamamlamak demektir.

 • Fedakarlık:

  Kamu yararına ya da başkalarının yararına, karşılık beklemeden kendini adamak ve kendi çıkarlarından vazgeçmek anlamına gelmektedir. Bu da bireyin samimiyet ve katkı sunma gibi asil değerlere iman etmesini ve cesaretli olmasını gerektirmektedir.

 • Girişim:

  Sorumluluk alma, gecikmeden ayağa kalkıp hedefe doğru ilerlemek demektir. Bu değer, verimliliği ve üreticiliği artırmanın yanı sıra sosyal ve mesleki ilişkilerin geliştirilmesine yardımcı olur ve çeşitli alanlarda başarıya ve mükemmelliğe ulaşmaya katkıda bulunur.

 • Vizyonumuz:

  “Haklarına inanan ve ümmetiyle gurur duyan etkili bir Filistin toplumu olmak”

 • Misyonumuz:

  “Şuur, idrak ve eylem “

Başa dön tuşu